Yaşam

Hollywood Filmlerde Bile Böyle Kötülük Yapmadı: Oyuncuların Hareketini Engellemek İçin Ağaçlar Kesildi!

Yapay zeka kullanımından dolayı geliri azalan ve şu ana kadar filmlerini izlediğimiz senaristler; Amerikan Yazarlar Derneği bünyesinde eylemler ve grevler başlattı. 13 Temmuz’da 150 binden fazla ve yine tanıdığımız birçok oyuncu üye oldu. ABD Oyuncular Birliği (SAG-AFTRA) ; Yazarları resmen güçlendirdi ve hareketlerin kapsamını genişletti.

Dünyanın en büyük film şirketlerinin Netflix, Warner Bros., Fox, Paramount genel merkezlerinin önünde yaptığı grev ve eylemler; Ayrıca 17 Temmuz’da Universal Studios’un ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki genel merkezinin önünde yapılacaktı. Ancak firma taşınmadan önce merkezin önündeki ağaçların tüm dallarını budadı. Birçok aktivist, bu adımın acımasız olduğunu, asıl amacın “Ağaçların kendilerini yüksek sıcaklıklardan korumak için gölgelerinden yararlanmalarını önlemek”vurguladı.

Film sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan Universal Studios’u bilirsiniz:

Adını saymakla bitiremeyeceğimiz filmi bizlere kazandıran bu şirket, şimdi de insan yazarların yerine yapay zekanın kullanılmasını engellemek için düzenlenen eylemlerin bir parçası. hedefler arasında . Elbette protestolar büyüdükçe Hollywood’un yıllar içinde biriken birçok sorunu gündeme geliyor. Örneğin, yapay zeka kullanılmasa bile yazarların gelirleri düşük, siyahi aktörlere ve yazarlara yeterince görev verilmiyor… Liste devam ediyor.

Hollywood, namı diğer Los Angles, ABD’de, şirketin şu ikonik genel merkezi var:

Firmanın bir dönem kullandığı ikonik tipografiye sahip bu heykel, turistik önemli ayrıca var. Aynı zamanda Hollywood’un simge yapılarından biridir. Ama arkadaki ağaçlar şimdi nakliyecileri dinlendiriyor.

Aktivistlerin sıcaktan korunmaları için Universal Studios’un önündeki ağaçlar şu şekilde budandı:

Kaliforniya’daki yerel makamlar, özellikle Temmuz Ağustos ve Eylül aylarında bölgedeki ağaçların budanmaması yönündeki uyarılara rağmen bu adımın atılması, şirketin başka bir amacının olduğunu kanıtlıyor. Çünkü ağaçların budaması bu mevsimlerde, takip eden soğuk aylarda ölümlerineneden olabilir.

Los Angles’ta 32 dereceye ulaşan sıcaklıklar nedeniyle aktivistler, şirketlerin önünde, Ormanlık alanlardan faydalanabilirler. . Ancak gölge kalmamışsa hareketlerine devam etmek için başka bir alana geçerler ve vermek istedikleri mesaj budur. zayıflama.

SAG-AFTRA desteğiyle Hollywood’da aksiyon nedeniyle yapım aşamasında olan birçok yapım için çekimler durdu . Deadpool 3, Mission Impossible 8, Gladiator 2, Mortal Kombat 2 gibi merakla beklenen birçok yapımda yer alan oyuncular aksiyon üzerine kurulu. SAG-AFTRA’nın Oppenheimer sinemasının prömiyer gösterimi sırasında aksiyonu destekleme kararı verilenBu nedenle sinemanın yıldızları gösterimden ayrıldı. galadan ayrıldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu