Teknoloji

Ücretli X (Twitter) Aboneleri İçin Video İndirme Özelliği Geldi!

Son dönemde yeniden markalaşma sürecine giren ve bu nedenle eski adıyla Twitter, Blue abonelerine yepyeni bir özellik kazandırdı. Elon Musk tarafından bugün duyurulan yenilik, kullanıcıların yıllardır istediği bir şeyi gerçeğe dönüştürmesiyle dikkat çekiyor.

X Blue aboneleri şimdi platformda web sitesinden resim indir fırsatı olacak. Ancak görüntülerin indirilmesi için bazı kurallara ihtiyaç vardır.

Görüntü sahibinin indirme izni vermesi gerekecektir.

İlk koşul, daha önce de söylediğimiz gibi onaylı bir kullanıcı olmaktır. İkincisi indirilecek videonun sahibi indirmeye izin verir.Yani görseli paylaşan kişi izin vermezse kullanıcılar onu indiremeyecektir.

Musk, özelliğin nasıl kullanılacağını da açıkladı. Buna göre indirmek için web sitesinde açtığınız görsel geçmişte m ekran modunda olması gerekiyor. Daha sonra sağ üstteki “…” üç nokta simgesine tıklanarak görsel indirilebilir. Milyarder iş adamı, yakında mobilden indirmeyi kolaylaştıracağını ve içeriğin sadece basılı tutulmasıyla işlevin gerçekleştirilebileceğini söylüyor.

Video indirme özelliği, kullanıcılar tarafından en çok talep edilen özelliklerden biriydi. Önceden, bu üçüncü taraf uygulamaları gerektiriyordu. Bu, doğal fiyatlarla abone olmayanlar için hala geçerlidir.

Blue, aboneleri için yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Platform daha önce 3 saatlik görsellerin paylaşılmasından 25 bin karakter tweet atılmasına (artık gönderi) kadar pek çok yeniliği fiyat kullanıcılarına sunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu